linkedin pixel
Fullskärm
Fullskärm
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Först på Boneo
Lägenhet2 rok51

Fakta om bostaden

  • Pris2 895 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum2 rok
  • Boyta51
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 56 765 kr/m²
  • Byggnadsår2024
  • Våning 8 av 8
  • HissJa
  • Avgift till föreningen3 887 kr/mån

Beskrivning

Nu får du chansen att förvärva denna fantastiska lägenhet högst upp i huset, där en imponerande utsikt över Partille breder ut sig framför dig och sträcker sig hela vägen bort mot Göteborg. Balkongen blir som ett förlängt uterum där du kan njuta av utsikten året om.
Här möts vi av ett härligt ljusinsläpp och ett eftertraktat söderläge där solen kan avnjutas från morgon till eftermiddag. Den höga placeringen i huset förstärker den luftiga och öppna känslan.

Köket ligger öppet mot vardagsrummet och skapar en social och tilltalande yta där det är enkelt att umgås. Från vardagsrummet nås den inglasade balkongen, vilket suddar ut gränsen mellan ute och inne och gör den till en naturlig förlängning av bostadens sällskapsytor. Här finns gott om plats för en sittgrupp och mindre möblemang – en given plats för morgonkaffet eller en stund i kvällssolen.

Det rymliga sovrummet erbjuder gott om plats för dubbelsäng, byrå och exempelvis spjälsäng. De inbyggda garderoberna ger dessutom bra förvaring och bidrar till en praktisk och lättmöblerad sovrumsmiljö.

Badrummet är helkaklat och smakfullt utrustat med dusch, kommod med spegel samt tvättmaskin. Här finns allt som behövs för en bekväm vardag.

Huset stod klart 2024 och bostaden erbjuder därmed ett modernt boende med en fräsch och tidlös känsla. Här får du dessutom bekvämligheten av att bo högst upp i huset, med utsikten som en av bostadens främsta kvaliteter.

Partille port är en av de mest expansiva områdena i väst och blir en helt ny stadsdel. Partille Arena, nybyggda restauranger och caféer är bara en del av utbudet, önskas mer finns Allum inom räckhåll.
Här bor man centralt med omedelbar närhet till barnomsorg och buss samt bekvämt gångavstånd till till både shopping, restauranger och andra bekvämligheter.
Naturen finns också nära, med fina promenadstråk längs Säveån.
För den som åker bil når man snabbt ut på E20 mot Göteborg eller Alingsås.

Välkommen hem!
På G!
Först på Boneo
Partille Port, Partille

Gamla Kronvägen 33

Lägenhet2 rok51

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Gamla Kronvägen 33
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 50 personer i BoneoMatch™

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Först på Boneo
Partille Port, Partille

Gamla Kronvägen 33

Lägenhet2 rok51

Mäklare