linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
På G!
Först på Boneo
Lägenhet73 m²

Fakta om bostaden

  • Pris2 295 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Boyta73 m²
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 31 438 kr/m²
  • Byggnadsår2004
  • Våning 14 av 16
  • HissJa
  • Avgift till föreningen4 198 kr/mån

Beskrivning

Välkommen till Krongatan 4 och denna välplanerade och trivsamma bostad om 73 kvm, belägen högt upp på våning 14. Här bor du med ett fantastiskt läge och en imponerande utsikt över staden som verkligen blir en av bostadens främsta kvaliteter. Från den höga våningen får du ett fint ljusinsläpp och en härlig vy som kan njutas av från både bostaden och den inglasade balkongen.

Bostaden erbjuder en modern och tilltalande känsla med ljusa, fräscha ytskikt och en planlösning som på ett fint sätt kombinerar sociala ytor med funktionalitet. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar en luftig och rymlig känsla och gör bostaden perfekt för såväl vardagsliv som sociala tillställningar. De stora och öppna ytorna ger dessutom goda möjligheter att möblera efter egna behov och önskemål.
Köket är smakfullt utformat med köksinredning i ek som ger en varm och ombonad känsla. Här finns gott om arbetsytor och förvaring samt moderna vitvaror som gör köket praktiskt och lätt att trivas i. Den öppna kontakten med vardagsrummet gör att köket blir en naturlig del av bostadens sociala ytor.

Vardagsrummet är ljust och luftigt med gott om plats för både en större soffgrupp och matplats. Härifrån finns även en fin kontakt med den inglasade balkongen. Balkongen blir som ett extra rum under stora delar av året och erbjuder en fantastisk plats för morgonkaffet, avkoppling eller trevliga middagar samtidigt som du kan njuta av den milsvida utsikten över staden.
Bostaden erbjuder även bra sovrumsytor med möjlighet att skapa en lugn och avskild del av hemmet. De ljusa ytskikten ger ett enhetligt intryck genom bostaden och skapar en neutral grund för dig som vill sätta din egen prägel på boendet.
Det kaklade badrummet är ljust och fräscht och har en tidlös utformning. De ljusa ytskikten bidrar till en ren och modern känsla och gör badrummet till en trivsam del av bostaden.

Huset är byggt 2004, vilket tillsammans med bostadens moderna känsla och välskötta ytskikt ger ett bekvämt boende. Läget på våning 14 ger dessutom en särskild känsla av frihet och avskildhet, samtidigt som du har stadens utbud på bekvämt avstånd.
Sammanfattningsvis är detta en bostad för dig som söker ett bekvämt och välplanerat hem med ljusa ytskikt, öppen planlösning, ett stilrent kök, kaklat badrum och en inglasad balkong. Lägg därtill den höga placeringen på våning 14 och den fantastiska utsikten över staden, här får du ett boende som verkligen erbjuder något utöver det vanliga.
På G!
Först på Boneo
Eskilstuna

Krongatan 4

Lägenhet73 m²

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Krongatan 4
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 120 personer i BoneoMatch™

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Först på Boneo
Eskilstuna

Krongatan 4

Lägenhet73 m²

Mäklare