Nu har du möjlighet att köpa ett centralt mindre hyreshus med tre lägenheter varav den stora lägenheten på övre plan på 140 m² blir ledig vid tillträde.
Ägarlägenheten, på övre våning och vindsvåning, har renoverats under de senaste åren med nytt badrum, walk-in-closet samt de flesta ytskikt vilket innebär ett fantastiskt boende med magisk utsikt över Åsunden. Här finns även en trappa upp till vindsplanet med ett extra rum samt inbyggd balkong med stora möjligheter.
Hyreshus i 2½-plan med källare och 3 lägenheter om totalt 280 m² + inredd vind och källare med på ung. 140 m².
Lägenheterna på entréplan är på 68 resp. 72 m² och en trappa upp finns en våning på 140 m² med ett inrett vindsplan på ungefär 27 m² boarea (golvyta på ca. 55 m² samt en inbyggd balkong).
Lägenheten på övre plan har två balkonger på kortsidorna, mot norr och söder. Lägenheterna på entréplan har en delad balkong i västerläge. Två uteplatser finns i trädgården.
Lägenheterna har gemensamt trapphus på långsidan samt separata dörrar på kortsidorna till lägenheterna på entréplan.
Källaren består av garage, tvättstuga, pannrum samt fyra förråd.
Bergvärme installerades 2023.
Den stora lägenheten kommer att bli ledig för köparen och de andra två lägenheterna är i dagsläget uthyrda.
Kontakta mäklaren för att boka visningstid.