linkedin pixel
Fullskärm
Fullskärm
externalLinkIconAlla bilder
Lägenhet2 rok64 m²

Fakta om bostaden

  • Pris1 795 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum2 rok
  • Boyta64 m²
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 28 047 kr/m²
  • Byggnadsår1942
  • Dagar på Boneo4 dagar
  • Våning 1 av 3
  • Avgift till föreningen4 291 kr/mån

Beskrivning

Välkommen till denna trivsamma och smakfulla tvåa om 64 kvm, belägen på en attraktiv adress i hjärtat av Vasastaden! Här erbjuds ett fint hem med genomgående ljusa ytskikt, vackra golv och en tilltalande kombination av stil och funktion. Den inbjudande hallen välkomnar med klinkergolv, hatthylla och en rymlig klädkammare som erbjuder utmärkta förvaringsmöjligheter. Vidare finns ett snyggt, helkaklat badrum utrustat med takdusch, handfat med kommod, wc, behaglig golvvärme samt kombinerad tvättmaskin och torktumlare. Sovrummet är rofyllt med ekparkett, vita väggar och praktiska skjutdörrsgarderober med spegeldörrar. Det stilrena, vita IKEA-köket erbjuder gott om förvaring och arbetsyta samt en generös matplats där familj och vänner kan samlas. Köket är utrustat med inbyggd diskmaskin, svart kombinerad kyl och frys från LG samt induktionshäll, mikrovågsugn och ugn i rostfritt utförande. Vardagsrummet är ljust och luftigt tack vare fönster i två väderstreck. Här bidrar den vackra fiskbensparketten och de vita väggarna till en tidlös och elegant känsla, samtidigt som rummet erbjuder gott om plats för en bekväm soffgrupp och umgänge.

Bostaden tillhör Brf Linköping Apeln 3, en välskött och stabil förening med god ekonomi och ett löpande fokus på förbättringar. Som medlem har du tillgång till både bastu och tvättstuga i fastigheten. Månadsavgiften om 4 291 kr inkluderar värme, vatten, kabel-tv samt ett generöst källarförråd.

På Gustav Adolfsgatan bor du i ett lugnt och trivsamt område med närhet till matbutiker, restauranger, caféer, skolor och fina grönområden. Kommunikationerna är goda och stadskärnan nås enkelt till fots eller med cykel, på endast cirka fem minuter. Här bor du med ett attraktivt läge som kombinerar stadens bekvämligheter med ett lugnt och omtyckt kvarter.

Ett stilfullt och välplanerat hem med fint skick, goda förvaringsmöjligheter och ett utmärkt läge i populära Vasastaden - varmt välkommen hem!

Visningar

Vasastaden, Linköping

Gustav Adolfsgatan 22

Lägenhet2 rok64 m²

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Gustav Adolfsgatan 22
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 145 personer i BoneoMatch™

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Loading...
Vasastaden, Linköping

Gustav Adolfsgatan 22

Lägenhet2 rok64 m²

Mäklare