Välkommen till Djurgårdsvägen 6 i Gamla Gottsunda – en rymlig tegelvilla om 121 + 121 kvm med plats för både den stora familjen och dig som vill ha gott om utrymme för hemmakontor, gäster och egna intressen. Med ett entréplan och källare, hela sex sovrum och flera inbjudande sällskapsytor finns här utrymme att umgås, växa och hitta sin egen vrå.
Det stora köket blir en naturlig samlingspunkt i vardagen, med en trivsam matplats invid fönstret för frukostar och familjens middagar. I vardagsrummet finns utrymme för både en generös soffgrupp och ett större matbord där släkt och vänner kan samlas. Här skapar kaminen en varm och ombonad känsla och ger extra stämning åt såväl middagsbjudningar som lugna hemmakvällar.
Gillestugan erbjuder ytterligare en härlig plats för filmkvällar, avkoppling och umgänge. Med totalt två eldstäder får hemmet extra karaktär och trivsel under årets kyligare månader. Två badrum underlättar familjelivet och bastun ger en extra guldkant på tillvaron.
Även utomhus finns gott om plats att njuta tillsammans. Den stora trädgården med tre äppelträd, ett päronträd och ett plommonträd samt en krusbärsbuske och en rödavinbär. Trädgården ger utrymme för lek, odling och sköna stunder i det gröna. På altandäcket väntar spabadet – en härlig plats att koppla av efter dagen eller njuta av ett varmt bad under stjärnhimlen. Den inglasade altanen förlänger utesäsongen och blir ett uppskattat extra rum när kvällarna blir svalare.
Garaget om ca 45-50 kvm rymmer en bil och på uppfarten finns plats för ytterligare 4-5 bilar, praktiskt för såväl familjens vardag som när gästerna kommer på besök. Fjärrvärme bidrar till ett bekvämt boende.
Ett hem med generösa utrymmen och många möjligheter – för dig som söker plats för både vardagens alla behov och livets stora stunder.