I omtyckta Tisarbaden, med närhet till den vackra sjön Tisaren, ligger detta charmiga och väl omhändertagna fritidshus på en härlig tomt om hela 1 150 kvm. Här erbjuds ett riktigt trevligt fritidsboende med gott om plats för både familj och vänner, i en lugn och naturskön miljö där man gärna tillbringar såväl sommarens lediga dagar som årets övriga helger.
Huset omfattar 65 välplanerade kvadratmeter och rymmer ett sovrum, ett trivsamt vardagsrum samt kök och badrum. Här möts man av en hemtrevlig känsla och ett hus som tagits väl om hand genom åren. Den klassiska röda träfasaden med vita detaljer ger huset dess charmiga karaktär och den trevliga altanen blir en naturlig plats att slå sig ner på under årets varmare månader. En stor fördel är dessutom att kommunalt vatten och avlopp nyligen har dragits in till fastigheten, vilket bidrar till ett bekvämt och lättskött fritidsboende.
Den generösa tomten är en av fastighetens stora tillgångar. Här finns gott om grönytor med plats för både lek, trädgårdsarbete och sköna dagar i solen. Tomtens storlek ger en härlig känsla av rymd och erbjuder fina möjligheter för den som uppskattar att tillbringa tid utomhus. På fastigheten finns även ett fristående garage med praktiska förvaringsmöjligheter.
Läget i Tisarbaden är något alldeles extra för den som uppskattar närheten till natur och vatten. Sjön Tisaren lockar med bad, fiske och båtliv, och i närområdet finns fina möjligheter till friluftsliv. Samtidigt nås både Hallsberg och Örebro på bekvämt avstånd.
Rådjursstigen 7 är ett fritidshus med många fina kvaliteter – ett välskött hus, en stor och trevlig tomt, kommunalt vatten och avlopp samt ett attraktivt läge nära Tisaren. Här är det enkelt att trivas och njuta av ledigheten!
Kontakta ansvarig fastighetsmäklare Karl Lindén på karl.linden@lansfast.se alt. 070-147 18 00.